malcriat (Diccionari)

malcriat -ada
adj. Que té poca educació per excés de transigència.

malcriat (Traducció Valencià-Castellà)

malcriat -ada adj. malcriado -da.

Primera persona singular Participi Formes Impersonals del verbo malcriar (Verb Valencià)

FORMES IMPERSONALS
Infinitiu
malcriar






Participi
malcriat
malcriada
malcriats
malcriades



Gerundi
malcriant






INDICATIU
Present
(jo) malcrie
(tu) malcries
(ell/ella/vosté) malcria
(nosaltres) malcriem
(vosaltres) malcrieu
(ells/elles/vostés) malcrien

Perfet
(jo) he malcriat
(tu) has malcriat
(ell/ella/vosté) ha malcriat
(nosaltres) hem malcriat
(vosaltres) heu malcriat
(ells/elles/vostés) han malcriat

Passat simple
(jo) malcrií
(tu) malcriares
(ell/ella/vosté) malcrià
(nosaltres) malcriàrem
(vosaltres) malcriàreu
(ells/elles/vostés) malcriaren

Passat perifràstic
(jo) vaig malcriar
(tu) vas (o vares) malcriar
(ell/ella/vosté) va malcriar
(nosaltres) vam (o vàrem) malcriar
(vosaltres) vau (o vàreu) malcriar
(ells/elles/vostés) van (o vàren) malcriar

Imperfet
(jo) malcriava
(tu) malcriaves
(ell/ella/vosté) malcriava
(nosaltres) malcriàvem
(vosaltres) malcriàveu
(ells/elles/vostés) malcriaven

Plusquamperfet
(jo) havia malcriat
(tu) havies malcriat
(ell/ella/vosté) havia malcriat
(nosaltres) havíem malcriat
(vosaltres) havíeu malcriat
(ells/elles/vostés) havien malcriat

Passat anterior
(jo) haguí malcriat
(tu) hagueres malcriat
(ell/ella/vosté) hagué malcriat
(nosaltres) haguérem malcriat
(vosaltres) haguéreu malcriat
(ells/elles/vostés) hagueren malcriat

Futur
(jo) malcriaré
(tu) malcriaràs
(ell/ella/vosté) malcriarà
(nosaltres) malcriarem
(vosaltres) malcriareu
(ells/elles/vostés) malcriaran

Futur perfet
(jo) hauré malcriat
(tu) hauràs malcriat
(ell/ella/vosté) haurà malcriat
(nosaltres) haurem malcriat
(vosaltres) haureu malcriat
(ells/elles/vostés) hauran malcriat

Condicional
(jo) malcriaria
(tu) malcriaries
(ell/ella/vosté) malcriaria
(nosaltres) malcriaríem
(vosaltres) malcriaríeu
(ells/elles/vostés) malcriarien

Condicional perfet
(jo) hauria malcriat
(tu) hauries malcriat
(ell/ella/vosté) hauria malcriat
(nosaltres) hauríem malcriat
(vosaltres) hauríeu malcriat
(ells/elles/vostés) haurien malcriat

SUBJUNTIU
Present
(jo) malcrie
(tu) malcries
(ell/ella/vosté) malcrie
(nosaltres) malcriem
(vosaltres) malcrieu
(ells/elles/vostés) malcrien

Perfet
(jo) haja malcriat
(tu) hages malcriat
(ell/ella/vosté) haja malcriat
(nosaltres) hàgem malcriat
(vosaltres) hàgeu malcriat
(ells/elles/vostés) hagen malcriat

Imperfet
(jo) malcriara
(tu) malcriares
(ell/ella/vosté) malcriara
(nosaltres) malcriàrem
(vosaltres) malcriàreu
(ells/elles/vostés) malcriaren

Plusquamperfet
(jo) haguera malcriat
(tu) hagueres malcriat
(ell/ella/vosté) haguera malcriat
(nosaltres) haguérem malcriat
(vosaltres) haguéreu malcriat
(ells/elles/vostés) hagueren malcriat

IMPERATIU
Present

malcria (tu)
malcrie (ell/ella/vosté)
malcriem (nosaltres)
malcrieu (vosaltres)
malcrien (ells/elles/vostés)

Te puede interesar