anestesiant (Traducció Valencià-Castellà)

anestesiant adj. anestesiante.

Primera persona singular Gerundi Formes Impersonals del verbo anestesiar (Verb Valencià)

FORMES IMPERSONALS
Infinitiu
anestesiar






Participi
anestesiat
anestesiada
anestesiats
anestesiades



Gerundi
anestesiant






INDICATIU
Present
(jo) anestesie
(tu) anestesies
(ell/ella/vosté) anestesia
(nosaltres) anestesiem
(vosaltres) anestesieu
(ells/elles/vostés) anestesien

Perfet
(jo) he anestesiat
(tu) has anestesiat
(ell/ella/vosté) ha anestesiat
(nosaltres) hem anestesiat
(vosaltres) heu anestesiat
(ells/elles/vostés) han anestesiat

Passat simple
(jo) anestesií
(tu) anestesiares
(ell/ella/vosté) anestesià
(nosaltres) anestesiàrem
(vosaltres) anestesiàreu
(ells/elles/vostés) anestesiaren

Passat perifràstic
(jo) vaig anestesiar
(tu) vas (o vares) anestesiar
(ell/ella/vosté) va anestesiar
(nosaltres) vam (o vàrem) anestesiar
(vosaltres) vau (o vàreu) anestesiar
(ells/elles/vostés) van (o vàren) anestesiar

Imperfet
(jo) anestesiava
(tu) anestesiaves
(ell/ella/vosté) anestesiava
(nosaltres) anestesiàvem
(vosaltres) anestesiàveu
(ells/elles/vostés) anestesiaven

Plusquamperfet
(jo) havia anestesiat
(tu) havies anestesiat
(ell/ella/vosté) havia anestesiat
(nosaltres) havíem anestesiat
(vosaltres) havíeu anestesiat
(ells/elles/vostés) havien anestesiat

Passat anterior
(jo) haguí anestesiat
(tu) hagueres anestesiat
(ell/ella/vosté) hagué anestesiat
(nosaltres) haguérem anestesiat
(vosaltres) haguéreu anestesiat
(ells/elles/vostés) hagueren anestesiat

Futur
(jo) anestesiaré
(tu) anestesiaràs
(ell/ella/vosté) anestesiarà
(nosaltres) anestesiarem
(vosaltres) anestesiareu
(ells/elles/vostés) anestesiaran

Futur perfet
(jo) hauré anestesiat
(tu) hauràs anestesiat
(ell/ella/vosté) haurà anestesiat
(nosaltres) haurem anestesiat
(vosaltres) haureu anestesiat
(ells/elles/vostés) hauran anestesiat

Condicional
(jo) anestesiaria
(tu) anestesiaries
(ell/ella/vosté) anestesiaria
(nosaltres) anestesiaríem
(vosaltres) anestesiaríeu
(ells/elles/vostés) anestesiarien

Condicional perfet
(jo) hauria anestesiat
(tu) hauries anestesiat
(ell/ella/vosté) hauria anestesiat
(nosaltres) hauríem anestesiat
(vosaltres) hauríeu anestesiat
(ells/elles/vostés) haurien anestesiat

SUBJUNTIU
Present
(jo) anestesie
(tu) anestesies
(ell/ella/vosté) anestesie
(nosaltres) anestesiem
(vosaltres) anestesieu
(ells/elles/vostés) anestesien

Perfet
(jo) haja anestesiat
(tu) hages anestesiat
(ell/ella/vosté) haja anestesiat
(nosaltres) hàgem anestesiat
(vosaltres) hàgeu anestesiat
(ells/elles/vostés) hagen anestesiat

Imperfet
(jo) anestesiara
(tu) anestesiares
(ell/ella/vosté) anestesiara
(nosaltres) anestesiàrem
(vosaltres) anestesiàreu
(ells/elles/vostés) anestesiaren

Plusquamperfet
(jo) haguera anestesiat
(tu) hagueres anestesiat
(ell/ella/vosté) haguera anestesiat
(nosaltres) haguérem anestesiat
(vosaltres) haguéreu anestesiat
(ells/elles/vostés) hagueren anestesiat

IMPERATIU
Present

anestesia (tu)
anestesie (ell/ella/vosté)
anestesiem (nosaltres)
anestesieu (vosaltres)
anestesien (ells/elles/vostés)

Te puede interesar